INFORMACE KE KVALIFIKACI:

I letos chystáme velkolepé mezinárodní závody pro top 15 nejlepších strongmanů kategorie u105kg na světě! Účast tento rok přislíbila velká jména tohoto sportu, mezi nimi i vítězové World Strongest Man u105kg nebo Clash on the Coast. 

Seznam pozvaných závodníků je již znám, ale soupiska není kompletní. Otevřená video kvalifikace je určena všem závodníkům, kteří nebyli pozváni automaticky na divokou kartu. 

Z Čechů hledáme pouze jednoho závodníka, a bude jím tedy ten, kdo se v kvalifikaci za ČR umístí nejlépe. Pokud by bylo méně mezinárodních závodníků, přikročíme k doplnění seznamu i dalšími závodníky z ČR.


  • Termín zaslání: Do 1.6.2023
  • Počet míst: 5 míst (1 místo pro ČR)

  • 5 nejlepších účastníků video kvalifikace bude startovat po boku 10 nejlepších strongmanů u105kg na světě na WORLD GRANR PRIX U105kg v Litovli. Závodníci si, kromě brutální atmosféry, užijí také perfektní servis v podobě doprovodného programu během závodního víkendu, proplacený čtyřhvězdičkový hotel atd.

  • Video kvalifikace obsahuje 2 disciplíny. Pro splnění kvalifikace je třeba natočit video, kde disciplínu zvládnete - v případě deadliftu minimálně s 1 platným opakováním.

  • Video by mělo být natočeno na jeden záběr, ve kterém nejprve odjedete disciplínu, poté se zvážíte na váze tak, aby bylo vidět na displej, a následně převážíte závaží, které bylo zvedáno.

  • V případě, že půjde o unifikované závaží typu Eleiko, Rogue a podobně, není třeba závaží převažovat, stačí váhu vepsat do videa či připsat do zprávy.

  • V době kvalifikace můžete vážit až 115kg, den před závodem však probíhá vážení, kde můžete mít maximálně 106kg. Pamatujte na to! 

DISCIPLÍNY:


1. Deadlift 300kg na počet opakování. Povoleny jsou trhačky (ne osmičky), dres je zakázán. Touch and go, sumo deadlift, elephant bar, kabuki bar či apollon deadlift je zakázán. Limit je 60sekund.

2.
Maximum nad hlavu (osa) na jedno opakování. Klasický clean and press ze země nad hlavu na standartní ose. Povoleno je přemístění přes opasek, povolen je výraz do nůžek. 

Kvalifikace může být nahrána a odeslána po více částech v různé dny v řádném termínu. 

Pokud nejste s výkony spokojeni, můžete si pokusy zopakovat a nahrát kvalifikaci znovu, opět v řádném termínu, tj. do 1.6.2023KVALIFIKAČNÍ FORMULÁŘ